Které jsou fotbalové týmy, které získaly nejvíce mezinárodních titulů

Fotbal, stejně jako každý jiný sport, je regulován nadřazeným orgánem FIFA. Tento orgán řídí všechny oficiální soutěže jak v národních týmech, tak ve sportovních klubech, které jsou přidružené v každé zemi. Když už mluvíme o mezinárodních titulech, všichni hráči vysnívají o někdy vyhrávat Ligu mistrů, nejprestižnější evropskou trofej, ale nejen to má šampionát. V Jižní Americe organizuje Conmebol (Jižní Amerika UEFA) Copa Libertadores a Copa Sudamericana .

Mnoho historických týmů, jako jsou FC Barcelona, ​​Real Madrid a AC Milán, se o tyto trofeje v posledních letech ucházely a vystupují jako historické. Nejenže však existují evropské týmy, Boca Juniors z Argentiny se mezi těmito sériemi proplížily. V tomto článku vysvětlujeme - podle oficiálních statistik - jaké jsou týmy, které mají v jejich záznamu nejvíce mezinárodní tituly .

Také by vás mohlo zajímat: Jaké týmy vyhrál šampiony a kolikrát

AC Milan - 18 titulů

AC Milan, historický italský klub, získal většinu těchto titulů za posledních 20 let pod kontrolou trenérů, jako jsou Arrigo Sacchi, Fabio Capelli a Carlo Ancelotti. Ale hráči také zaslouží být jmenováni, například holandský Van Basten, Gullit a Rijjkaard, brazilská Kaká, ukrajinský Ševčenko a samozřejmě italové Maldini, Baresi a Pirlo.

V titulu vyhrál 7 Ligy mistrů vyniknout, z nichž 5 získalo od roku 1989 do roku 2007. Je však zvědavý, že Milán nikdy vyhrál žádný pohár UEFA, nyní známý jako Europa League.

Boca Juniors - 17 titulů

Boca Juniors, argentinský tým z oblasti Boca v Buenos Aires, je latinskoamerický klub s nejvíce mezinárodními tituly vyhrál. Starý tým hráčů jako je Maradona nebo Riquelme je instituce jak v Argentině, tak v Jižní Americe.

Boca Juniors, založený italskými přistěhovalci z Janovu, získal 17 titulů : 3 meziválečné poháry, 6 pohárů Libertadores, 2 jihoamerické poháry, 1 pohár Super Cupu, 4 poháry a 1 pohár Super Cupu.

Nezávislé - 16 titulů

Další klub v Buenos Aires, který není historickým soupeřem River Plate - Boca, ale Independiente, je třetí v této konkrétní klasifikaci. Tento tým dosáhl ve své historii 7 Copa Libertadores, poslední v roce 2009, kdy to bylo Barcelona, ​​které ho porazilo ve finále klubového mistrovství světa, dříve známé jako mezinárodní Super Cup.

Real Madrid - 15 titulů

Real Madrid, který drží rekord vítězství v Lize mistrů (nebo Ligy mistrů) s 9 tituly, již dlouho nebyl nejžádanější trofej. Přesto pokračuje na čtvrtém místě díky 3 mezinárodním supercopasům, 2 UEFA a jedinému evropskému Supercopa, který by mohl zvýšit.

FC Barcelona - 14 titulů

Poslední roky FC Barcelona byly zásadní a posunuly tento klub na páté místo, a to zejména díky 3 Ligu mistrů, která se uskutečnila v letech 2006 až 2011. Až do příchodu Guardiola na lavičku, která byla nejlepší v historii Barça vyhrál pouze jednu Ligu mistrů, zatímco nyní je na cestě rozbít mnoho rekordů.